MIEJSKI ZESPÓŁ PORADNI
PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNYCH
W KIELCACH

Webinaryjne FAQ


Czym jest webinarium

Webinar to seminarium prowadzone przez internet (od ang. web + seminar). Webinary bywają także nazywane webkonferencjami, wideokonferencjami oraz webcastami. Webinary pozwalają uczestnikom w różnych lokalizacjach widzieć i słyszeć prezentera i wchodzić z nim w interakcję: zadawać pytania, brać udział w czacie, odpowiadać w ankietach itd. Webinary są powszechnie używane w edukacji i szkoleniach.Czy uczestnicy muszą brać czynny udział w webinarium?

Uczestnicy mogą pisać w oknie czatu, aby nawiązać kontakt z prowadzącym, ale mogą też tylko słuchać i oglądać prowadzącego spotkanie.Jakie są wymagania sprzętowe do obejrzenia webinarium?

Aby obejrzeć webinarium należy mieć dostęp do internetu i działające głośniki, można też oglądać webinarium na urządzeniu przenośnym, poprzez aplikację ClickMeeting.Jaka jest tematyka webinariów?

Tematyka jest proponowana przez specjalistów z Miejskiego Zespołu Poradni Psychologiczno- Pedagogicznych w Kielcach, którzy prowadzą webinaria, ale także prowadzimy webinaria o tematyce proponowanej przez uczestników, którzy mogą zgłaszać interesujące treści podczas webinarium poprzez czat lub kontakt mailowy na adres mzppp1@wp.pl.Kto prowadzi webinaria?

Webinaria są prowadzone przez specjalistów pracujących w MZ PPP w Kielcach, ale mamy w planach także zapraszanie ekspertów zewnętrznych.Czy można zalogować się na webinar po czasie?

Na webinarium można zalogować się w każdym momencie kiedy prowadzący jest on-line, jeżeli nie zdążyli Państwo w danym dniu uczestniczyć w webinarium, zawsze można je obejrzeć w archiwum webinaryjnym na stronie www.mzpp.pl w zakładce webinaria/archiwum.Jak długo trwa webinarium?

Optymalny czas trwania webinarium określony przez samych uczestników w ankiecie to 40-45 minut i zwykle ten czas jest przestrzegany przez prowadzących.Serdecznie zapraszamy do udziału 

?Zespół MZ PPP w Kielcach

Wróć